לקבלת 18 טיפים לציפוי אלומיניום של ארגזי רוח
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מהם הסיכונים בהחלפת גג אסבסט?

 
בעבר נחשב האסבסט ל"חומר הפלא" בבניית מבנים קלים, ושימש בעיקר לבניית גגות וסוככים מבודדים, עמידים וחזקים במיוחד. אלא שלאחר שנים רבות הסתבר כי אותם גגות אסבסט משחררים עם הזמן חומרים רעילים, כאלה שחודרים למערכת הנשימה וגורמים למחלות כרוניות קשות ביותר. מסיבה זו ישנה המלצה לכל בעל גג אסבסט להחליפו במהרה, ובכך לתרום לא רק לבריאות כל השוכנים במתחם אלא לסביבה כולה. כאן נעמוד מעט על הסיכונים הכרוכים בהחלפה זו ועל הצורך לבצעה באופן המקצועי ביותר.
 

שבירת הלוחות והתפוררותם

 
הקשיים הרבים הטמונים בהחלפת גגות אסבסט מתבטאים כבר בתחילת הפרויקט, שכן מדובר בגגות ישנים אשר עשויים להתפורר בעת המגע הראשוני בהם. מאחר שמדובר בלוחות שהינם פריכים למדי, הם מתפרקים בקלות ומשחררים את חלקיקי האבק המסוכן. מסיבה זו חשוב מאוד לבדוק מראש את מצב ההברגות של הלוחות, ואת היכולת לפרק אותם ללא פגיעה כחלק בלתי נפרד מניהול הסיכונים של הפרויקט.
 

קושי בסילוק הלוחות

 
 
לוחות האסבסט על הגגות צריכים לעבור פינוי מסודר לאחר פירוקם אל מקומות המאושרים לטפל בהם. אם עולה הצורך בהחלפת גגות אסבסט שאינם נגישים דיים לצרכי פינוי, הרי שמדובר בסיכון לכל המעורבים בתהליך. יש לקחת בחשבון כי ככל שלוחות האסבסט עוברים העמסה ידנית בזמן גדול יותר, כך עולה הסיכון שבהשתחררות האבק המסוכן ויש לפעול בהתאם למזעור זמן זה ככל שניתן ולהנגיש את הדרך אל הלוחות בצורה אופטימלית.
 
 
 
החלפת גגות אסבסט
 
 
 
 
בכל המקרים, עבודות פירוק ופינוי האסבסט חייבות להתבצע לאחר תיאום עם המשרד להגנת הסביבה וע"י קבלני אסבסט המחזיקים ברישיון המתאים. יש לנקוט בכל הפעולות הנדרשות על מנת למזער את הסיכוי לפגיעה בסביבה ובאוכלוסייה, כאשר מומלץ לבצע סקר סיכונים בטרם מבצעים פעולה כלשהי הקשורה בהחלפת הגג. כל סקר סיכונים הקשור בהחלפת גגות אסבסט חייב לכלול את בחינת שטח לוחות האסבסט הכללי, הנגישות אליהם, מצבם, באיזה אזור הלוחות ממוקמים, צפיפות האוכלוסין בסביבה, שיטות לניהול הסיכונים ועוד. כמובן שחשוב מאוד להתקשר עם חברה בעלת ניסיון שתוכל לבצע את כל הפרויקט בצורה הבטיחותית והמהירה ביותר.

חברת גג חדש תשמח לעמוד לשירותכם בכל מקרה של צורך בהחלפת גגות אסבסט ותבצע את העבודה בצורה הבטוחה והמקצועית ביותר. צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 052-5999471 לקבלת ייעוץ מלא והצעת מחיר בלתי מחייבת.