לקבלת 18 טיפים לציפוי אלומיניום של ארגזי רוח
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

תהליך סגירת מרפסת

 
סגירת מרפסת היא פעולה פשוטה יחסית, שיכולה לשפר מאוד את איכות החיים. שטח שנחשב עד עכשיו למרפסת פתוחה, יכול בקלות לשמש כעוד שטח אחסון עבור החפצים שנמצאים בבית ואפילו לחדר מגורים נוסף.

אם לדייק, היום סגירת מרפסת נחשבת פעולה פשוטה יחסית, לפחות כשמדובר במרפסת שגודלה אינו עולה על 25 מטרים. עד לא זמן, כל סגירה של מרפסת היתה כרוכה בהרבה מאוד ביורוקרטיה שנדרשה על מנת לקבל אישור מרשות הבנייה המקומית לביצוע הפעולה, מה גם שהרבה מאוד מהבקשות נדחו על ידיה.

היום הדרך להשגת מרפסת סגורה שתשפר את איכות החיים ואף תעלה את ערך הדירה היא הרבה יותר פשוטה, וזאת הודות לרפורמה שהתקבלה בחוקי התכנון והבנייה.

 

מה אומרת הרפורמה?

 
על פי הרפורמה החדשה, היום התהליך של סגירת מרפסת לא יימשך חודשים ארוכים כפי שהיה עד לא מזמן, אלא עד 45 ימים בלבד.
 

תהליך קבלת ההיתר לסגירת מרפסת

 
היתר לסגירת מרפסת יש לבצע את הפעולות הבאות:

הגשת תוכנית לוועדה מטעם רשות הבנייה המקומית – הגשת תוכנית עם מפה טופוגרפית מפורטת, שנערכה על ידי מהנדס ומודד, כמו גם מסמכים נוספים שמגדירים בצורה ברורה את העבודה הנדרשת.

פרסום ברבים של הבקשה – הוועדה המקומית תפרסם את הבקשה שהוגשה ברבים, הן בעיתונות המודפסת והן באתר ייעודי באינטרנט. הפרסום ברבים נועד לוודא שלאף אחד אין התנגדות לסגירת המרפסת, ומאפשר לשכנים שמוצאים שזה מפריע להם, להגיש את התנגדותם. לרשות השכנים עומדים 14 ימים לצורך הגשת ההתנגדות, כאשר התנגדות שתוגש לאחר פרק זמן זה – לא תתקבל.

בחינת הבקשה – נציגי הוועדה יעברו על כל המסמכים ועל בקשות ההתנגדות – אם הוגשו כאלה, ותחליט אם לאשר את הבקשה לסגירת המרפסת או לא.

- אם הבקשה לא אושרה, יכול מגיש הבקשה לערער על ההחלטה של הוועדה המקומית. את הערר יש להגיש לוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה.

- אם הבקשה אושרה – ניתן להתחיל באופן מיידי בעבודה.

את עבודות סגירת המרפסת יש להתחיל רק לאחר קבלת האישור מהוועדה המקומית או, אם הוגש ערר – מהוועדה המחוזית.
 
לפרטים נוספים ולהזמנת סגירת מרפסת צרו עמנו קשר בטל' 052-5999471
או דרך האתר ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם.
 
 
חשוב להדגיש: אדם שמבצע סגירת מרפסת ללא קבלת היתר צפוי לקנס כספי מאוד גבוה במקרה היותר טוב, ולצו הריסה שמחייב אותו להרוס את כל חריגות הבנייה במקרה הפחות טוב. לכן, מאוד לא מומלץ להתחיל תהליך של סגירת מרפסת ללא קבלת היתר, שכן הדבר עלול להיות מאוד לא משתלם.
 
קיבלתם היתר? מצוין! זה הזמן לפנות לגג חדש, שתשמח לסגור לכם את המרפסת ולהתקין גג חדש גם לכם!
גג חדש מתמחה בסגירת מרפסות באמצעות חומרים איכותיים ועמידים לאורך זמן, העומדים בכל דרישות התקן. העבודות מתבצעות על ידי עובדים מוסמכים ומנוסים, אשר יבצעו את העבודה בצורה יסודית ובאחריות מלאה.
 
 
 
סגירת מרפסת